Darmowa dostawa wszystkich zamówień!

    Pozycja została dodana

    Uzyskaj 20% rabatu!arrow_drop_up

    Ogólne warunki sprzedaży

    Definicje


    Niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży (zwane dalej "OWS") są oferowane przez spółkę EI Mathieu Bally (znaną jako Innovoda) (zwaną dalej "Spółką"), zarejestrowaną w rejestrze handlowym Carcassonne pod numerem 88342131500010, z siedzibą we Francji pod adresem 9 rue Fabre d'églantine, 11600 Conques-sur-orbiel, Francja.

    Jej adres e-mail to info@innovoda.pl

    Spółka jest właścicielem i wydawcą witryny internetowej www.innovoda.pl (zwanej dalej "Witryną"). Witryna jest hostowana przez Shopify Inc, której siedziba znajduje się pod adresem 126 York St. Ottawa, ON K1N 5T5, Kanada.

    Witryna oferuje Klientowi (zwanemu dalej "Klientem") możliwość zakupu wysokiej jakości akcesoriów łazienkowych i bielizny (zwanych dalej "Produktami").

    Przed rozpoczęciem korzystania z Witryny Klient musi upewnić się, że posiada środki techniczne i informatyczne umożliwiające korzystanie z Witryny i zamawianie Produktów z Witryny oraz że jego przeglądarka umożliwia bezpieczny dostęp do Witryny. Klient musi również upewnić się, że konfiguracja jego sprzętu komputerowego jest w dobrym stanie i nie zawiera wirusów.


    Zastosowanie i wykonalność Ogólnych Warunków Sprzedaży


    Celem niniejszych Ogólnych Warunków Sprzedaży jest określenie wszystkich warunków, na jakich Spółka komercjalizuje Produkty oferowane Klientom do sprzedaży na Stronie. W związku z tym mają one zastosowanie do każdego Zamówienia (zwanego dalej "Zamówieniem") na Produkty złożonego na Stronie przez Klienta.

    Klient oświadcza, że zapoznał się i zaakceptował niniejsze Ogólne Warunki Handlowe przed złożeniem Zamówienia.

    Zatwierdzenie Zamówienia stanowi zatem akceptację niniejszych Ogólnych Warunków Handlowych. Są one regularnie aktualizowane, a obowiązującymi Ogólnymi Warunkami są te, które obowiązują na Stronie w momencie składania Zamówienia.

    Wszelkie przeciwne warunki postawione przez Klienta byłyby zatem, w przypadku braku wyraźnej akceptacji, niewykonalne wobec Spółki, niezależnie od tego, kiedy zwrócono na nie uwagę.

    Fakt, że Spółka nie skorzysta z któregokolwiek z postanowień niniejszych Ogólnych Warunków Sprzedaży w danym czasie, nie może być interpretowany jako zrzeczenie się prawa do późniejszego skorzystania z któregokolwiek z postanowień niniejszych Ogólnych Warunków Sprzedaży.


    Zamawianie produktów na stronie


    Spółka zastrzega sobie prawo do zmiany zawartości Witryny w dowolnym momencie.

    Klient będzie mógł znaleźć na stronie produktu okres, w którym lub datę, do której części zamienne niezbędne do korzystania z produktu są dostępne na rynku.

    Produkty oferowane do sprzedaży są opisane i przedstawione tak dokładnie, jak to możliwe. Jednak minimalne różnice w kolorze produktu (produktów) nie są odpowiedzialnością Spółki i nie mają wpływu na ważność sprzedaży.

    Klient wybiera Produkt(y), które chce zakupić i może uzyskać dostęp do podsumowania Zamówienia w dowolnym momencie.


    Podsumowanie Zamówienia zawiera listę Produktów wybranych przez Klienta i obejmuje wszelkie dodatkowe koszty, takie jak cena dostawy dodana do ceny Produktów w Zamówieniu. Klient ma możliwość zmodyfikowania swojego Zamówienia i poprawienia wszelkich błędów przed zaakceptowaniem Zamówienia.

    Po uzyskaniu dostępu do podsumowania Zamówienia, Klient potwierdza przyjęcie Zamówienia poprzez zaznaczenie pola zatwierdzenia Regulaminu, a następnie kliknięcie ikony zatwierdzenia Zamówienia. Słowa "Zamówienie z obowiązkiem zapłaty" lub podobna jednoznaczna formuła pojawia się obok ikony zatwierdzenia Zamówienia, aby upewnić się, że Klient wyraźnie uznaje swój obowiązek zapłaty za Zamówienie.

    Po zaakceptowaniu Ogólnych Warunków Handlowych i zatwierdzeniu Zamówienia z obowiązkiem zapłaty, umowa zostaje ważnie zawarta między Spółką a Klientem i wiąże ich nieodwołalnie.

    Po zatwierdzeniu Zamówienia i w celu dokonania płatności, Klient wprowadza dane kontaktowe, na które chce, aby Produkty zostały dostarczone, oraz wystawia fakturę, jeśli jest inna. Proces dostawy został opisany w Artykule 5 niniejszych Ogólnych Warunków Handlowych.

    Następnie Spółka wysyła Klientowi potwierdzenie Zamówienia pocztą elektroniczną, zawierające podsumowanie elementów Zamówienia oraz podane adresy dostawy i, w stosownych przypadkach, adresy do fakturowania.

    Po zatwierdzeniu szczegółów dostawy i, w stosownych przypadkach, faktury, Klient powinien zapłacić za swoje Zamówienie na warunkach określonych poniżej.


    Cena zamówienia i warunki płatności


    Ceny podawane są na Stronie w opisach Produktów, w euro, bez podatków i z uwzględnieniem wszystkich podatków.

    Całkowita kwota jest wskazana w Podsumowaniu Zamówienia, zanim Klient zaakceptuje niniejsze Ogólne Warunki, zatwierdzi swoje Zamówienie, dostarczy i zatwierdzi swoją dostawę oraz, w stosownych przypadkach, dane do faktury i przystąpi do płatności. Ta łączna kwota jest wskazana z uwzględnieniem wszystkich podatków.

    Zamówienia produktów na Stronie są opłacane w euro. Pełna płatność musi zostać dokonana w dniu złożenia Zamówienia przez Klienta, kartą kredytową, chyba że Klient i Spółka wyraźnie zaakceptują specjalne warunki sprzedaży.

    W przypadku płatności kartą kredytową Witryna korzysta z systemu bezpieczeństwa Stripe, dostawcy usług specjalizującego się w bezpieczeństwie płatności online. System ten gwarantuje Klientowi całkowitą poufność jego danych bankowych. Transakcja kartą kredytową przeprowadzana między klientem a bezpiecznym systemem jest zatem w pełni zaszyfrowana i chroniona. Dane bankowe Klienta nie są przechowywane elektronicznie przez Spółkę.

    Klient gwarantuje Spółce, że posiada niezbędne uprawnienia do korzystania ze środków płatniczych podczas składania Zamówienia.


    Spółka zastrzega sobie prawo do zawieszenia lub anulowania realizacji i/lub dostawy Zamówienia, niezależnie od jego charakteru i poziomu realizacji, w przypadku braku płatności lub częściowej płatności jakiejkolwiek kwoty, która byłaby należna Spółce od Klienta. W przypadku incydentu płatniczego lub w przypadku oszustwa lub próby oszustwa związanego z korzystaniem z Witryny i płatnością za Zamówienie.


    Korzystanie z usług/dostawa


    Produkty oferowane na Stronie mogą być dostarczane na terenie Francji kontynentalnej

    Spółka zobowiązuje się dostarczyć produkt(y) w terminie nieprzekraczającym 10-15 dni roboczych od daty Zamówienia.

    Klient jest informowany pocztą elektroniczną, gdy jego Zamówienie jest gotowe do wysyłki. Zamówione produkty zostaną dostarczone na adres dostawy wskazany przez Klienta podczas składania Zamówienia na warunkach określonych w art. 3 niniejszych Ogólnych Warunków Handlowych.

    Klient ponosi odpowiedzialność za informacje podane podczas rejestracji i składania Zamówienia. La Berge zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności w przypadku wprowadzenia błędów, które mogą prowadzić do problemów z dostawą. Jeśli podany adres dostawy jest nieprawidłowy lub jeśli Klient zdecyduje się zmienić adres dostawy po wysłaniu produktów przez La Berge, koszty nowej dostawy poniesie Klient.


    Spółka nie ponosi również odpowiedzialności, jeśli nieotrzymanie Produktów jest spowodowane działaniami osób trzecich pozostających poza jej kontrolą lub w przypadku kradzieży.

    Klient może śledzić dostawę swojego Zamówienia, kontaktując się z Działem Obsługi Klienta, którego numer podano w artykule 6.2 niniejszych Ogólnych Warunków Handlowych.


    Obsługa klienta


    W przypadku jakichkolwiek próśb o informacje lub wyjaśnienia, lub w przypadku jakichkolwiek skarg, Klient powinien skontaktować się z działem obsługi klienta Spółki w pierwszej kolejności, aby ten ostatni mógł spróbować znaleźć rozwiązanie problemu.

    Dział obsługi klienta Spółki jest dostępny w godzinach od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku oraz od 10:00 do 16:00 w soboty pod następującymi numerami kontaktowymi:

    E-mail: info@innovoda.pl
    Poczta: EI Mathieu Bally, 9 rue Fabre d'églantine, 11600 Conques-sur-orbiel, Francja.


    GWARANCJE PRAWNE I HANDLOWE


    Wszystkie produkty oferowane przez Spółkę podlegają prawnej gwarancji zgodności przewidzianej przez prawo, w szczególności w artykułach L.217-4, L.217-5 i L.217-12 Kodeksu Konsumenckiego, oraz gwarancji wad ukrytych przewidzianej w artykułach 1.641 i 1.648, akapit pierwszy, Kodeksu Cywilnego:

    Produkt niezgodny z umową zostanie wymieniony lub naprawiony po kosztach przewidzianych w Kodeksie Konsumenckim.

    Prawna gwarancja zgodności obowiązuje niezależnie od udzielonej gwarancji handlowej.

    W związku z tym Klient


    (i) korzysta z okresu 2 (dwóch) lat od dostarczenia produktu na podjęcie działań w przypadku niezgodności Produktu z umową

    (ii) jest zwolniony z obowiązku udowodnienia istnienia niezgodności towaru z umową w ciągu 6 (dziesięciu) miesięcy od dostarczenia produktu,

    (iii) może wybrać między naprawą a wymianą Produktu, z zastrzeżeniem warunków dotyczących kosztów określonych w art. L. 217-9 Kodeksu Konsumenckiego.

    Ponadto, Klient może również skorzystać z gwarancji prawnej na wady ukryte sprzedanego towaru, w rozumieniu art. 1641 i następnych Kodeksu Cywilnego. Gwarancja prawna na wady ukryte umożliwia Klientowi, w ciągu dwóch lat od wykrycia wady, zwrot pieniędzy za Produkt, który okaże się niezdatny do użytku.

    Gwarancja na wady ukryte umożliwia Klientowi ochronę przed ukrytymi wadami zakupionego produktu, które uniemożliwiają jego użytkowanie lub wpływają na niego w taki sposób, że Klient nie dokonałby jego zakupu.

    Klient ma wówczas do wyboru dwie opcje: zatrzymać produkt i zażądać obniżenia ceny lub zwrócić produkt i zażądać zwrotu zapłaconej ceny, zgodnie z warunkami art. 1644 Kodeksu cywilnego.


    Przywołuje się następujące przepisy prawa:

     

    Art. L217-4 Kodeksu konsumenckiego: ''Sprzedawca dostarcza towar zgodny z umową i ponosi odpowiedzialność za brak zgodności istniejący w momencie dostawy. Jest on również odpowiedzialny za wady zgodności wynikające z opakowania, instrukcji montażu lub instalacji, jeżeli jest to jego obowiązkiem wynikającym z umowy lub zostało wykonane na jego odpowiedzialność".
    Art. L217-5 Kodeksu konsumenckiego: ''Towar jest zgodny z umową: 1° jeżeli nadaje się do użytku, jakiego zwykle oczekuje się od podobnego towaru oraz, w stosownych przypadkach (a) jeżeli odpowiada opisowi podanemu przez sprzedawcę i posiada cechy, które przedstawił on kupującemu w formie próbki lub modelu; b) jeżeli posiada właściwości, których kupujący może zasadnie oczekiwać w świetle publicznych oświadczeń złożonych przez sprzedawcę, producenta lub jego przedstawiciela, w szczególności w reklamie lub na etykiecie; 2° lub jeżeli posiada właściwości określone za obopólną zgodą stron lub nadaje się do specjalnego użytku zamierzonego przez kupującego, na który zwrócił on uwagę sprzedawcy i który został przez niego zaakceptowany. ''


    Art. L217-7 Kodeksu konsumenckiego: '' Domniemywa się, że wady zgodności, które ujawnią się w ciągu dwudziestu czterech miesięcy od dostawy towaru, istniały w chwili dostawy, chyba że udowodniono inaczej. W przypadku towarów używanych okres ten wynosi sześć miesięcy. Sprzedawca może obalić to domniemanie, jeśli nie jest ono zgodne z charakterem towarów lub domniemanym brakiem zgodności. ''

    Art. L217-8 Kodeksu konsumenckiego: "Kupujący ma prawo żądać zgodności towaru z umową. Nie może on jednak kwestionować zgodności, powołując się na wadę, o której wiedział lub której nie mógł zignorować w momencie zawierania umowy. To samo dotyczy sytuacji, gdy wada pochodzi z materiałów, które sam dostarczył". ''

    Art. L217-9 Kodeksu konsumenckiego: ''W przypadku niezgodności towaru z umową kupujący wybiera między naprawą a wymianą towaru. Sprzedawca może jednak nie postąpić zgodnie z wyborem kupującego, jeżeli wybór ten skutkuje kosztem, który jest wyraźnie nieproporcjonalny do innej metody, biorąc pod uwagę wartość towarów lub znaczenie wady. Jest on wówczas zobowiązany do postępowania, chyba że jest to niemożliwe, zgodnie z metodą niewybraną przez kupującego. ''


    Art. L217-10 Kodeksu konsumenckiego: ''Jeżeli naprawa i wymiana towaru są niemożliwe, kupujący może zwrócić towar i otrzymać zwrot ceny lub zatrzymać towar i otrzymać zwrot części ceny. Ta sama opcja jest dla niego otwarta: 1° Jeśli rozwiązanie żądane, proponowane lub uzgodnione zgodnie z warunkami art. L. 217-9 nie może zostać wdrożone w ciągu miesiąca od złożenia reklamacji przez kupującego; 2° Lub jeśli rozwiązanie to nie może zostać wykonane bez większych niedogodności dla niego, biorąc pod uwagę charakter nieruchomości i jej przeznaczenie. Jednakże sprzedaż nie może zostać anulowana, jeśli brak zgodności jest niewielki. ''

    Art. L217-11 Kodeksu konsumenckiego: ''Zastosowanie przepisów art. L. 217-9 i L. 217-10 odbywa się bez ponoszenia kosztów przez kupującego. Te same przepisy nie uniemożliwiają przyznania odszkodowania. ''

    Art. L217-12 Kodeksu konsumenckiego: ''Powództwo wynikające z niezgodności towaru z umową przewiduje dwa lata od dostarczenia towaru. ''

    Art. L217-13 Kodeksu konsumenckiego: "Postanowienia niniejszej sekcji nie pozbawiają kupującego prawa do wniesienia powództwa wynikającego z wad zastrzeżonych wynikających z art. 1.641-1.649 kodeksu cywilnego lub jakiegokolwiek innego powództwa o charakterze umownym lub pozaumownym uznanego przez prawo". ''

    Art. 1.641 k.c: ''Sprzedawca jest związany rękojmią za wady ukryte rzeczy sprzedanej, które czynią ją niezdatną do użytku, do jakiego jest przeznaczona, albo tak dalece ograniczają ten użytek, że kupujący nie nabyłby jej lub dałby tylko niższą cenę, gdyby o nich wiedział. ''

    Art. 1642 Kodeksu cywilnego: "Sprzedawca nie jest odpowiedzialny za wady jawne, o których istnieniu kupujący mógł się przekonać". ''

    Art. 1.643 Kodeksu cywilnego: "Odpowiada za wady ukryte, choćby nie wiedział o ich istnieniu, chyba że zastrzegł, że nie będzie zobowiązany do rękojmi."


    Art. 1.644 Kodeksu cywilnego: "W przypadku art. 1.641 i 1.643 kupujący ma możliwość zwrotu towaru i poniesienia za niego odpowiedzialności.

    Jeśli wymiana produktu nie będzie możliwa, Spółka będzie zobowiązana do zwrotu pieniędzy Klientowi w ciągu czternastu dni od otrzymania produktu. Zwrot zostanie dokonany zgodnie z sugestią Spółki, poprzez uznanie rachunku bankowego Klienta, a Klient może wybrać inną metodę zwrotu niż sugestia.


    Zobowiązania klienta


    Klient zobowiązuje się do przestrzegania warunków niniejszych Ogólnych Warunków Handlowych.

    Klient zobowiązuje się do korzystania z Witryny zgodnie z instrukcjami Spółki.

    Klient zgadza się korzystać z Witryny wyłącznie do użytku osobistego, zgodnie z niniejszymi Ogólnymi warunkami. W związku z tym Usługobiorca zobowiązuje się do powstrzymania się od:


    Korzystać z Witryny w jakikolwiek nielegalny sposób, w jakimkolwiek nielegalnym celu lub w jakikolwiek sposób niezgodny z niniejszymi Warunkami Ogólnymi;
    Sprzedawać, kopiować, reprodukować, wynajmować, pożyczać, dystrybuować, przekazywać lub udzielać sublicencji na całość lub część treści pojawiających się na Stronie lub dekompilować, odtwarzać kodu źródłowego, dezasemblować, modyfikować, wyświetlać w formacie czytelnym dla Klienta, próbować odkryć kod źródłowy lub używać jakiegokolwiek oprogramowania, które aktywuje lub zawiera całość lub część Strony;
    Próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu do systemu komputerowego Witryny lub angażowania się w jakiekolwiek działania, które zakłócają, obniżają jakość lub zakłócają działanie lub pogarszają funkcjonalność Witryny;
    Korzystanie z Witryny w celach obraźliwych, celowe wprowadzanie wirusów lub innych złośliwych programów oraz próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu do Witryny;
    Naruszanie praw własności intelektualnej Spółki i/lub odsprzedaż lub próba odsprzedaży produktów osobom trzecim;
    Oczernianie Strony i/lub produktów, a także Spółki w sieciach społecznościowych i innych mediach.
    Jeśli z jakiegokolwiek powodu Spółka uzna, że Klient nie przestrzega niniejszych Warunków Ogólnych, Spółka może w dowolnym momencie i według własnego uznania usunąć jego dostęp do Strony Internetowej i podjąć wszelkie środki, w tym wszelkie cywilne i karne działania prawne przeciwko niemu.


    Prawo do odstąpienia od umowy


    Zgodnie z artykułami L.221-18 i kolejnymi Kodeksu Konsumenckiego, Klient ma 14 dni od otrzymania ostatniego produktu zamówionego na Stronie na skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy ze Spółką, bez konieczności podawania przyczyny lub zapłacenia grzywny.

    Wszystkie Produkty/Usługi mogą zostać wycofane, z wyjątkiem tych wyłączonych na mocy artykułu L. 221-28 Kodeksu Konsumenckiego, zamieszczonego poniżej:

    Prawo do odstąpienia od umowy nie może być wykonywane w odniesieniu do umów:

    1° Świadczenia usług, które zostały w pełni wykonane przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i których wykonywanie rozpoczęło się po uprzedniej wyraźnej zgodzie konsumenta i wyraźnym zrzeczeniu się przez niego prawa do odstąpienia od umowy;

    2° Dostawy towarów lub usług, których cena zależy od wahań na rynku finansowym, na które przedsiębiorca nie ma wpływu i które mogą wystąpić w okresie odstąpienia;

    3° Dostarczanie towarów wykonanych według specyfikacji konsumenta lub wyraźnie spersonalizowanych;

    4° Dostarczanie towarów, które mogą ulec szybkiemu zepsuciu lub utracić ważność;

    5° Dostawa towarów, które zostały otwarte przez konsumenta po dostawie i które nie mogą zostać zwrócone ze względów higienicznych lub zdrowotnych;

    6° Dostawa towarów, które po dostarczeniu i ze względu na swój charakter są nierozerwalnie związane z innymi towarami;

    7° Dostawy napojów alkoholowych, których dostawa jest odroczona powyżej trzydziestu dni i których wartość uzgodniona przy zawarciu umowy zależy od wahań rynkowych pozostających poza kontrolą przedsiębiorcy;

    8° Prace konserwacyjne lub naprawcze, które mają być przeprowadzone w trybie pilnym w domu konsumenta i na wyraźne żądanie konsumenta, w ramach limitu części zamiennych i prac ściśle niezbędnych do zareagowania na sytuację awaryjną;

    9° Dostawa nagrań audio lub wideo lub oprogramowania komputerowego, jeśli zostały one otwarte przez konsumenta po dostawie;

    10° Dostarczanie gazet, czasopism lub magazynów, z wyjątkiem umów o prenumeratę;

    11° Zawarte na aukcji publicznej;

    12° Świadczenie usług zakwaterowania, z wyjątkiem zakwaterowania, usług transportu towarów, wynajmu samochodów, gastronomii lub zajęć rekreacyjnych, które mają być świadczone w określonym dniu lub okresie;

    13° Dostarczanie treści cyfrowych, które nie są dostarczane na nośniku fizycznym, których wykonywanie rozpoczęło się po wyraźnej uprzedniej zgodzie konsumenta i wyraźnym zrzeczeniu się przez niego prawa do odstąpienia od umowy.


    Aby skorzystać z prawa do anulowania Zamówienia, Klient musi powiadomić o swojej decyzji o anulowaniu za pomocą załączonego formularza anulowania lub w drodze jednoznacznego oświadczenia, bez podania przyczyny. Klient może powiadomić Spółkę o swojej decyzji o odstąpieniu w dowolny sposób, w tym wysyłając pismo do Spółki na następujący adres: Innovoda, 9 rue Fabre d'églantine, 11600 Conques-sur-orbiel, Francja.

    Aby skorzystać z prawa do anulowania Zamówienia, Klient musi powiadomić o swojej decyzji o anulowaniu za pomocą formularza anulowania znajdującego się w załączniku do niniejszego dokumentu, lub


    W przypadku, gdy Klient powiadomi Spółkę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy, w dowolny sposób, Spółka niezwłocznie prześle mu potwierdzenie otrzymania odstąpienia od umowy na trwałym nośniku (w szczególności pocztą elektroniczną).

    Klient musi zwrócić produkt(y) w takim samym stanie, w jakim je otrzymał, wraz ze wszystkimi opakowaniami, akcesoriami i instrukcjami (nawet jeśli produkt(y) są lub zostały rozpakowane), tak szybko, jak to możliwe, a najpóźniej w ciągu 14 dni od powiadomienia o decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy. Zgodnie z prawem, Klient ponosi koszty zwrotu produktu(ów).

    W przypadku odstąpienia od umowy przez Klienta, zwrot należności za Produkt(y) będący(e) przedmiotem prawa odstąpienia od umowy zostanie dokonany przez Spółkę przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zgodzi się na inne rozwiązanie. W każdym przypadku zwrot ten nie wiąże się z żadnymi kosztami dla Klienta. Spółka dokona zwrotu tak szybko, jak to możliwe, w ciągu maksymalnie 30 dni od dnia otrzymania zwróconych produktów przez Klienta.

    Zgodnie z artykułem L.221-23 Kodeksu Konsumenckiego, Klient jest informowany, że ponosi odpowiedzialność wobec Spółki wyłącznie za utratę wartości produktu(ów), zwróconego(ych) po skorzystaniu z prawa do odstąpienia od umowy, wynikającą z manipulacji innych niż niezbędne do ustalenia charakteru, cech i prawidłowego funkcjonowania tego lub tych towarów.

    Odpowiedzialność

    Spółka wdraża wszelkie środki w celu zapewnienia, że Klientowi dostarczane są, w optymalnych warunkach, produkty wysokiej jakości. Spółka nie może jednak w żadnym wypadku zostać pociągnięta do odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie całości lub części usług przewidzianych w umowie, które można przypisać Klientowi lub nieprzewidywalnemu i niemożliwemu do przezwyciężenia działaniu osoby trzeciej niezwiązanej z umową lub przypadkowi siły wyższej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Spółka miałaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności, w żadnym wypadku nie mogłaby zgodzić się na zrekompensowanie Klientowi szkód, które są pośrednie lub których istnienie i/lub kwota nie zostałyby ustalone na podstawie dowodów.

    Spółka nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem jednego z jej produktów lub nieprzestrzeganiem środków ostrożności dotyczących użytkowania i higieny, przechowywania i warunków bezpieczeństwa podczas korzystania z jednego z jej produktów.

    Witryna może zawierać łącza do innych witryn, które nie są publikowane ani kontrolowane przez Spółkę, która nie ponosi odpowiedzialności za działanie, zawartość lub jakiekolwiek elementy obecne lub uzyskane za pośrednictwem tych witryn.

    Utworzenie takich linków lub odniesienie do jakichkolwiek informacji, artykułów lub usług świadczonych przez osoby trzecie nie może i nie może być interpretowane jako wyraźne lub milczące poparcie przez Spółkę tych stron i tych elementów, ani ich zawartości.


    Spółka nie ponosi odpowiedzialności za dostępność tych stron i nie może kontrolować ich zawartości ani zatwierdzać reklam, produktów i innych informacji ujawnianych na tych stronach.

    Wyraźnie zastrzega się, że w żadnym wypadku Spółka nie może być pociągnięta do odpowiedzialności, w jakikolwiek sposób, w przypadku, gdy sprzęt komputerowy Klienta lub system wiadomości elektronicznych odrzuci, na przykład z powodów antyspamowych, wiadomości e-mail wysłane przez Spółkę, a w szczególności, przy czym lista ta nie jest wyczerpująca, kopię potwierdzenia płatności, podsumowanie Zamówienia lub wiadomość e-mail uzupełniającą.

    Klient jest w pełni świadomy postanowień niniejszego artykułu, a w szczególności wyżej wymienionych gwarancji i ograniczeń odpowiedzialności, istotnych warunków, bez których Spółka nigdy nie zawarłaby umowy.

    Bezpieczeństwo

    Klient zobowiązuje się nie zagrażać bezpieczeństwu Witryny. W tym celu zobowiązuje się nie przeprowadzać żadnych nieuczciwych działań związanych z dostępem i/lub konserwacją systemu informatycznego Spółki. Klient nie może również narażać ani uszkadzać systemu informatycznego Spółki. W przeciwnym razie Spółka może podjąć przeciwko niemu wszelkie działania, a w szczególności ponieść odpowiedzialność karną zgodnie z art. 323-1 i kolejnymi Kodeksu karnego.


    Własność intelektualna i dane osobowe

    Wszystkie elementy niniejszej Witryny oraz sama Witryna są chronione prawami autorskimi, prawami dotyczącymi znaków towarowych, wzorów i modeli i/lub wszelkimi innymi prawami własności intelektualnej. Elementy te stanowią wyłączną własność Spółki. Wszystkie takie prawa są zastrzeżone na całym świecie.

    Nazwa i znak towarowy, logo, projekty i modele, stylizowane litery, znaki graficzne i wszystkie znaki reprezentowane na tej Stronie są i pozostaną wyłączną własnością Spółki.

    Żaden tytuł ani prawo do jakiegokolwiek elementu lub oprogramowania nie może zostać uzyskane poprzez pobranie lub skopiowanie elementów niniejszej Witryny. Klientowi formalnie zabrania się powielania (z wyjątkiem użytku osobistego i niekomercyjnego), publikowania, edytowania, przesyłania, rozpowszechniania, wyświetlania, usuwania, usuwania lub dodawania do niniejszej Witryny oraz zawartych w niej elementów i oprogramowania, a także modyfikowania ich lub wykonywania na ich podstawie jakichkolwiek prac, ani też sprzedawania lub uczestniczenia w jakiejkolwiek sprzedaży związanej z niniejszą Witryną, elementami niniejszej Witryny lub jakimkolwiek powiązanym oprogramowaniem.

    Spółka udziela Klientowi niewyłącznej licencji na korzystanie z Witryny. Licencja ta ma charakter ściśle osobisty i w żadnym wypadku nie może zostać scedowana ani przeniesiona na osoby trzecie. Licencja jest udzielana na czas korzystania z Witryny.

    Jakiekolwiek użycie przez Klienta nazw firm, znaków towarowych i charakterystycznych znaków należących do Spółki jest surowo zabronione, chyba że Spółka wyraźnie wyrazi na to wcześniej zgodę.


    Spółka rozumie, że ochrona danych i prywatności jest kwestią istotną dla wszystkich użytkowników Internetu, którzy odwiedzają Witrynę. Zgodnie z przepisami RODO, Spółka zobowiązuje się do poszanowania prywatności i ochrony danych osobowych Klienta, tj. danych, które mogą bezpośrednio lub pośrednio identyfikować Klienta jako osobę.

    W ramach procesu składania zamówienia Spółka jest zobowiązana do gromadzenia danych osobowych Klienta. Spółka zobowiązuje się do ochrony danych osobowych Klientów.

    Pliki zawierające dane osobowe wymagane do złożenia zamówienia są przechowywane na serwerach hosta witryny. Usługodawca ten gwarantuje, że spełnia wymogi Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO). Spółka nie przekazuje ani nie komercjalizuje danych osobowych klientów.

    Składając zamówienie w Witrynie, Klient wyraźnie wyraża zgodę na gromadzenie i przetwarzanie swoich danych osobowych niezbędnych do realizacji zamówień.

    Celem danych osobowych gromadzonych przez Spółkę jest umożliwienie złożenia zamówienia. Poszczególne dane osobowe nie będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów, dla których zostały zebrane, w tym wypełnienia obowiązków prawnych lub podatkowych.


    Zgodnie z przepisami ustawy nr 78-17 z dnia 6 stycznia 1978 r., zmienionej ustawą nr 2004-801 z dnia 6 sierpnia 2004 r., znanej jako "Informatique et Libertés", oraz z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO), po okazaniu dowodu tożsamości, wszyscy Klienci, niezależnie od ich narodowości, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich modyfikowania i usuwania. Klienci mają również prawo do żądania ograniczenia przetwarzania ich danych oraz prawo do przenoszenia danych, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania ich danych osobowych.

    W celu wdrożenia niniejszej klauzuli, a w szczególności w celu zapewnienia poufnego przetwarzania danych Klienta, Spółka wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych, zgodnie z przepisami Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO), z którym można skontaktować się pod następującym adresem: info@innovoda.pl.

    W każdym przypadku każdy Klient ma prawo do złożenia skargi do CNPD.


    Newsletter

    Zaznaczając pole przewidziane w tym celu lub wyrażając na to wyraźną zgodę, Klient wyraża zgodę na przesyłanie mu przez Spółkę, z częstotliwością i w formie określonej przez Spółkę, newslettera, który może zawierać informacje związane z działalnością Spółki.

    Zaznaczenie przez Klienta przewidzianego w tym celu pola w procesie rejestracji na Stronie w celu złożenia Zamówienia oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Spółki ofert handlowych dotyczących Produktów podobnych do zamówionych.


    Klient może zrezygnować z subskrypcji biuletynu, klikając odpowiedni link w każdym biuletynie.

    Lista osób, z którymi nie należy się kontaktować

    Klient ma możliwość bezpłatnego zarejestrowania się na liście BLOCTEL zapobiegającej nawiązywaniu kontaktów telefonicznych (www.bloctel.gouv.fr), aby nie kontaktował się z nim telefonicznie profesjonalista, z którym nie łączy go żaden stosunek umowny, zgodnie z francuskim prawem konsumenckim nr 2014-344 z dnia 17 marca 2014 roku.

    Wszyscy konsumenci mogą bezpłatnie zarejestrować się na tej liście pod adresem https://conso.bloctel.fr/index.php/inscription.php.